Domů Revue Oblíbená malá psí plemena

Oblíbená malá psí plemena

Press

Malá psí plemena jsou mezi majiteli čtyřnohých společníků velmi oblíbená. Jejich malé rozměry a přátelský charakter je dělají ideálním společníkem pro bytový život i rodiny s dětmi. Navíc se vyznačují inteligencí, snadnou ovladatelností a náklonností ke svému pánu. V tomto článku se podíváme na pět nejoblíbenějších malých psích plemen, která si zaslouženě zamilovali lidé po celém světě.

Nejoblíbenější malá psí plemena: Ideální společníci pro bytový život

Jejich kompaktní velikost a přátelský charakter je dělají ideálním společníkem pro bytový život. Mezi nejoblíbenější malé psy patří například francouzský buldoček, který svou roztomilou tvářičkou a veselým temperamentem okouzlil mnoho lidí. Tito psi jsou vhodní i pro rodiny s dětmi, protože jsou hraví a zábavní.

Dalším populárním plemenem je chihuahua, která se stala skutečným módním trendem. Tyto malé pejsky lze nosit v tašce nebo na ruce jako módní doplněk, což je jedna z hlavních předností tohoto plemene. Chihuahuy jsou také inteligentní a oddané svému majiteli, což z nich dělá skvělé společníky do bytu.

Celkově lze řícť, že malá psa plemena jsou perfektním výborem pro ty, kteři nemajú dostatek prostoru ve svém domovu nebo si chtejú pořídít menšího pejska jako prvnív domácniho mazlénka. S jejich láskyplnout povahout a přátelským charakterem se stanou neodolatelnými společníky pro celou rodinu.

Přátelské, inteligentní a snadno ovladatelné

A není se čemu divit! Tyto malé pejsky totiž spojuje několik skvělých vlastností, které je dělají ideálním společníkem do rodiny. Především jsou to jejich přátelská povaha a snadná ovladatelnost. Malá plemena jsou obecně velmi milými a společenskými tvory, kteří si rychle zamilují svého majitele i ostatní členy rodiny. Jsou také inteligentní a snadno se učí novým trikům nebo povely. Důležité je ale správné sociální zaškolení od štěněte, aby byli dobře socializovaní s lidmi i jinými zvířaty.

Další výhodou malých psů je jejich snadné ovladání. Dohled nad tímto typem plemene je mnohem jednodušší než u větších psů, což ocení zejména majitelé bez zkušeností s chovem psa. Malá plemena jsou menší fyzicky i hmotnostně, což usnadňuje manipulaci s nimi ve venkovních prostorách i doma. Navíc nemusíte řešit problém s tím, že by váš pes tahal na vodítku nebo se choval agresivně k ostatním psům.

Malá psí plemena jsou obecně velmi přátelská a snadno se spřátelí jak s lidmi, tak i s jinými zvířaty. Pokud hledáte společníka do rodiny, kterého budete moci snadno ovládat a který bude milý ke všem členům domácnosti, malé plemeno je pro vás tou správnou volbou.

Další podobné články